Pogoda jutro Pogoda Poznań
74
Chór Czarownic
KONCERT
Wtorek 18 grudnia 2018 g. 19.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Chór Czarownic to zespół około 30 kobiet, śpiewających performerek, które wraz z zespołem muzycznym (perkusja, live electronic i harfa stalowa) tworzą muzyczny spektakl. Same chórzystki również grają na instrumentach specjalnie dla nich skonstruowanych.
Chór Czarownic zagrał m.in. na Forum Przyszłości Kultury w Warszawie, Kongresie Kobiet w Poznaniu, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu w Jarocinie oraz wielu festiwalach teatralnych.
Chór Czarownic budzi silne emocje, śpiewa i gra punkowo, awangardowo, ale również lirycznie i dramatycznie. Nikogo nie zostawia obojętnym, bywa swoistym katharsis zarówno dla publiczności, jak i artystek na scenie.Pieśń "Twoja władza" stała się znanym w całej Polsce oraz za granicą hymnem zaangażowanych ruchów prokobiecych.idea - Ewa Łowżył, słowa - Malina Prześluga, muzyka - Zbyszek Łowżył, Patryk Lichota, Malwina Paszek,
wykonawcy: 26-osobowy kobiecy zespół wokalny,Mieszko Łowżył - perkusja, Patryk Lichota - instrumenty elektroniczne, Ida Łowżył - harfa stalowa.
Inspiracją do powstania tego projektu stała się historia pierwszej w Polsce oskarżonej o czary i spalonej na stosie kobiety. Miało to miejsce w 1511 roku na Chwaliszewie, które obecnie jest nad-rzeczną dzielnicą Poznania. Była to pierwsza ofiara pogromów czarownic w tej części Europy.
Kobiety w Chórze Czarownic są w różnym wieku, należą do różnych pokoleń, pracują w różnych zawodach, są córkami, żonami, partnerkami, matkami i babciami. Łączy je energia i chęć zabrania głosu.

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.