Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-4
Infinite Baroque
KLASYKA
Piątek 9 listopada 2018 g. 19.00
Bilety: Bilet normalny - 25 zł, Bilet ulgowy - 20 zł, Karn
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Od 8 do 10 listopada w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja projektu „Infinite Baroque”, na który złoży się 6 kameralnych koncertów w wykonaniu francusko-japońsko-belgijskiego tria Les Timbres, francuskiej gambistki Myriam Rignol oraz polskiego, od lat mieszkającego w Szwajcarii, lutnisty Michała Gondko.

Piątek, 9 listopada

Koncert 1
godz. 19:00
Wykonawcy: Les Timbres
Program: „To, co Francja miała najlepszego” (F. Couperin, M. Marais, J.-M. Leclair)

„Infinite Baroque” to niewielki, kameralny festiwal, którego celem jest ukazywanie muzyki baroku jako niewyczerpywalnego źródła inspiracji dla kolejnych pokoleń wykonawców. Intencją twórców projektu jest stworzenie słuchaczom możliwości obserwowania, jak zmieniają się tendencje estetyczne w dziedzinie wykonawstwa muzyki XVII i XVIII wieku, jak naruszane są kolejne tabu albo przeciwnie, jak po okresie fascynacji interpretacyjnymi nowinkami następuje powrót do postaw bardziej stonowanych, by nie powiedzieć, konserwatywnych.
Drugim ważnym elementem koncepcji projektu jest oparcie go na zasadzie rezydencji i powierzenie realizacji poszczególnych koncertów niewielkiej grupie muzyków, którzy będą występować kilkukrotnie. Dzięki temu słuchacze mogą głębiej wejrzeć w stylistykę poszczególnych artystów, a oni otrzymają rzadką okazję, by ukazać w szerszym wymiarze swoje najważniejsze fascynacje muzyczne.
Plany twórców „Infinte Baroque” zakładają, że kolejne kilkudniowe odsłony cyklu będą się odbywać co kilka miesięcy pozwalając w ten sposób na przedstawienie szerokiego spektrum zjawisk artystycznych i estetycznych obecnych na międzynarodowej scenie muzycznej.
Bohaterami pierwszej edycji projektu będą: młode, ale bardzo już utytułowane trio Les Timbres, francuska gambistka Myriam Rignol oraz nie wymagający rekomendacji polski lutnista Michał Gondko. W programach koncertów Les Timbres znajdzie się szeroka panorama muzyki kameralnej, która powstawała w Niemczech i we Francji na przełomie XVII i XVIII wieku. Myriam Rignol przedstawi swoje transkrypcje suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha, a Michał Gondko podczas dwóch recitali wykonywanych na dwóch różnych instrumentach opowie o przełomowych momentach w historii muzyki lutniowej XVI XVII wieku.
Wszystkie koncerty odbędą się w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Bilety można nabywać od 17 października za pośrednictwem sieci abilet.pl oraz w kasach CK Zamek
Szczegóły: www.infinitebaroque.pl/program/2018-11-08

• zobacz więcej informacji o Sala Wielka CK Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail