Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-4
Pograjki - rodzinny koncert interaktywny
KONCERT
Niedziela 18 listopada 2018 g. 11.00
Bilety: 7 - 10 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Cykl koncertów interaktywnych, w ramach których uczestnicy poznają bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski - przyjrzą się lokalnym tradycjom różnych części regionu - tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością Wielkopolski.

Podczas Pograjek uczestnicy poznają polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku - będą mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Będą to również spotkania skupione wokół tradycji miejskich - nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości - słuchacze poznają brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzane zostaną muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Organizatorzy stawiają na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną - będzie to szansa być zarówno odbiorcą, jak i jej uczestnikiem.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00.

18.11 - Muzyka niepodległej Polski
Słuchacze usłyszą, jak brzmiała polska muzyka 100 lat temu. W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Organizatorzy zapraszają na specjalny program, w którym przypomną brzmienie polskiej muzyki sprzed 100 lat, świętując wspólnie z dziećmi i młodzieżą to wyjątkowo ważne wydarzenie. Wraz z instrumentami charakterystycznymi dla brzmienia epoki, uczestnicy przeniosą się do czasów przedwojennych melodii i piosenek.

• zobacz więcej informacji o Brama Poznania ICHOT
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.