Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-4
W łagodnym powiewie - Patriotyczne śpiewy Wielkopolan
KONCERT
Piątek 21 września 2018 g. 20.00
Bilety: WSTĘP WOLNY
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zapraszamy do Fary Poznańskiej na kolejną edycję festiwalu W ŁAGODNYM POWIEWIE. Koncerty będą przeplatać się z wydarzeniami turystycznymi - wiele z nich zakłada aktywny udział uczestników i słuchaczy, a sprzyjają temu wnętrza pięknej barokowej świątyni farnej, które będzie można odkrywać z różnych stron. Tradycyjnie już zabrzmią organy Ladegasta pod rękami trzech wybitnych wirtuozów. Miłośników pieśni patriotycznej z pewnością zainteresuje historyczna wędrówka przez czasy powstania wielkopolskiego i włączenie się w kreowanie koncertu. Będzie można także zobaczyć efekty kilkumiesięcznej renowacji podziemi farnych, podziwiając je jak zawsze w blasku świec.

MARATON PATRIOTYCZNY
Inspiracją dla tegorocznego wieczornego koncertu w maratonie jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jakże w takim momencie nie sięgnąć do bogatej spuścizny muzyki narodowej i patriotycznej. Zaproszeni artyści wykonają program ŚPIEWNIK WIELKOPOLSKI mający wskrzesić i spopularyzować repertuar, który znano w latach Powstania Wielkopolskiego. W koncercie przeplatać się będą pieśni, słowo oraz muzyka organowa a wykonawcami będą:
JACEK KOWALSKI – Sarmata, pieśniarz, poeta i historyk sztuki, autor kilkudziesięciu płyt i książek, twórca scenariuszy widowisk historycznych (m.in. Orzeł i Krzyż dla Parku Dzieje w Murowanej Goślinie) i programów telewizyjnych. Towarzyszyć mu będzie zespół MONOGRAMISTA JK.
Wykonawcą będzie także … PUBLICZNOŚĆ, zaproszona do wspólnego śpiewu, przywołując czasy naszych prababć i pradziadków, którzy z lubością muzykowali, wspólnie wykonując wielki repertuar utworów patriotycznych, rodzajowych, satyrycznych, religijnych.
Wspomnienia z czasów powstania odczytają MICHAŁ BŁASZCZYŃSKI i STANISŁAW KOWALSKI.
A organowe dopełnienie wykona ELŻBIETA KAROLAK – organistka, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, koncertuje na większości ważnych festiwali organowych. Jest współorganizatorką Międzynarodowych Konkursów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu oraz kierownikiem muzycznym Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej, a także Staromiejskich Koncertów Organowych. Podczas koncertu po raz pierwszy zabrzmi utwór „Fantazja na temat L-A-D-E-G-A-S-T” napisany z okazji 200. rocznicy urodzin Friedricha Ladegasta (30.08.2018). Kompozytorką jest Katarzyna Danel, młoda poznańska organistka, laureatka wielu konkursów kompozytorskich.

szczegóły na www.farapoznanska.pl

• zobacz więcej informacji o Kościół farny św. Marii Magdaleny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail