Pogoda jutro Pogoda Poznań
62
Seryjni poeci POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
SPOTKANIE
Wtorek 8 maja 2018 g. 18.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Centrum Kultury Zamek zapraszają na spotkanie z Małgorzatą Lebdą i jej najnowszą książką Sny uckermärkerów i z Hanną Janczak - z premierowym tomem jeszcze ciszej.

8 maja 2018 rok. CK Zamek w Poznaniu, Scena Nowa, godz. 18.00. Prowadzenie: Piotr
Śliwiński. W ramach Tygodnia Bibliotek 2018 z hasłem Do(wolność) czytania – wstęp wolny

Małgorzata Lebda dorastała w Beskidzkiej Wsi Żeleźnikowej Wielkiej. Jest nauczycielką akademicką i autorką czterech tomów poetyckich. Za wydany w WBPiCAK w 2016 roku Matecznik została nagrodzona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca, Nagrodą-Stypendium im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej 2017 oraz Nagrodą im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ za najlepszy tom poetycki 2016 roku. Jest także ultramaratonką i taterniczką. Fotografuje. Mieszka w Krakowie.

Hanna Janczak mówi o sobie, że bywa poetką. Za wydany w 2016 roku (wyd. Igloo) zbiór wierszy Lekki chłód była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Jej wierszy ukazywały się m.in. w „Chimerze”, „Arteriach”, „Znaku”, na stronach Fundacji Karpowicza i Dwutygodnika. Pracuje w organizacjach pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych. Mieszka we Wrocławiu. Mama Antoniego.

Snu uckermärkerów Małgorzaty Lebdy to metaforyczne błyski osadzone w czasoprzestrzeni wiejskiej – trzydzieści pięć w większości krótkich wierszy, od których nie można się uwolnić długo po lekturze.

Jeszcze ciszej Hanny Janczak to wyrazisty tom wierszy oferujących poetycką refleksję przeciw zgiełkowi cywilizacji – z atmosferą bliskości przyrody, ale też z wyczuleniem społeczno-politycznym i z wrażliwością relacji międzyludzkich.

Seryjne poetki #54 to pierwszy wieczór autorski Małgorzaty Lebdy w Poznaniu od otrzymania w maju 2017 roku Nagrody-Stypendium im. St. Barańczaka i pierwsze spotkanie z poznańskimi czytelnikami Hanny Janczak.

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.