Pogoda jutro Pogoda Poznań
106
Forum Archiidee 2017
EVENT
Sobota 21 października 2017
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Projektant. Idea. Konfrontacja. Brzmi jeszcze ciekawiej, kiedy opowiadają o nich najbardziej cenione nazwiska świata architektury i designu. Gościem specjalnym tegorocznego Forum Archiidee 2017 będzie Daniel Libeskind, światowej sławy architekt.

21 października w Poznaniu na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się pierwsza edycja Forum Archiidee 2017. Wydarzenie to cykl wykładów prowadzonych przez wybitne osobowości świata architektury, designu, nauki i biznesu.

Celem wydarzenia jest zbudowanie platformy wymiany poglądów i doświadczeń o projektowaniu i architekturze oraz skonfrontowanie ich ze światowej sławy architektami i designerami.

Organizatorem Forum jest lider branży wyposażenia wnętrz Grupa Cermag we współpracy z włoskim producentem ceramiki Casalgrande Padana. Gospodarzem przedsięwzięcia jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce,

Politechnika Poznańska. Goście Forum będą mogli wysłuchać wykładów prof. Sławomira Rosolskiego, prof. Edwarda Szczechowiaka, oraz Prezesa Grupy Cermag Tomasza Desko. Gwiazdą wydarzenia i zarazem głównym prelegentem będzie Daniel Libeskind, wybitny architekt, znany z umiejętności uchwycenia pamięci kulturowej w nowoczesnych budynkach. Jego dorobek obejmuje Muzeum Żydowskie w Berlinie czy Strefę Ground Zero w miejscu World Trade Center.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa szkiców słynnego architekta i wiele innych ciekawych instalacji, w tym wystawa prac studentów Politechniki.

Daniel Libeskind - . Urodzony w Polsce światowej sławy współczesny architekt. Jako nastolatek wyemigrował do Ameryki, gdzie wraz z rodziną zamieszkał w dzielnicy Bronx. Studiował architekturę w nowojorskim Cooper Union for the Advancement of Science, a w 1972 ukończył studia podyplomowe w dziedzinie historii i teorii architektury na Uniwersytecie w Essex. W 1989 wygrał konkurs na zbudowanie Muzeum Żydowskiego w Berlinie, co spowodowało, że właśnie w tym mieście założył swoją pracownię architektoniczną. W roku 2003 przeniósł pracownię do Nowego Jorku, gdzie uczestniczył w procesie projektowania strefy Ground Zero w miejscu World Trade Center. Trzonem jego działalności jest projektowanie i realizacja wszechstronnych projektów miejskich, kulturalnych i komercyjnych na całym świecie. Pracownia ma w swoim portfolio najróżniejsze budynki, począwszy od muzeów i sal koncertowych, poprzez centra kongresowe czy uniwersytety, na hotelach, centrach handlowych i budynkach mieszkalnych skończywszy. Jego twórczość i idee są tematem wielu artykułów oraz wystaw i mają ogromny wpływ na współczesną architekturę, rozwój miast i kulturę.Więcej o wydarzeniu można przeczytać na:

www.archiidee.pl
https://www.facebook.com/ForumArchiidee/

• zobacz więcej informacji o Politechnika Poznańska
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.