Pogoda jutro Pogoda Poznań
6-1
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Poniedziałek 16 października 2017 g.
Wtorek 17 października 2017 g.
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

W dniach 16 - 17 października br. w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment. To największe i najbardziej rozpoznawalne w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej, wydarzenie dotyczące ochrony środowiska, w którym każdego roku biorą udział znamienici goście. Tegoroczny kongres zaszczycą swą obecnością m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Spraw Zagranicznych i Energii oraz Komisji Europejskiej, jak również reprezentanci biznesu i samorządów.

Kongres jest odpowiedzią na transformację, jaka dokonuje się w takich obszarach ochrony środowiska jak: gospodarka odpadami, wodna, odnawialne źródła energii, ochrona powietrza oraz gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy). W takcie 2 dni około 60 panelistów przedstawi tematy w ramach 7 sesji:
- Inauguracyjnej, w której wystąpią przedstawiciele polskich ministerstw oraz Komisji Europejskiej prezentując kierunki rozwoju poszczególnych gospodarek bezpośrednio związanych z ochroną środowiska,
- Gospodarki odpadami, podczas której zostaną przedstawione główne problemy, ale także rozwiązania dla tego sektora,
- Gospodarki wodnej, podczas której zostaną omówione założenia do zmian prawnych, organizacyjnych i finansowych zbliżającej się reorganizacji sektora wodnego,
- Odnawialnych źródeł energii, podczas której paneliści zaprezentują m.in. zagadnienie miksu energetycznego dla Polski w kontekście polityki klimatycznej UE,
- Współpracy biznesu i administracji w eksporcie zielonych technologii, współorganizowanej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych,
- Gospodarki obiegu zamkniętego, która jest nową koncepcją rozwoju gospodarczego i jednym z unijnych priorytetów
- Innowacyjnej gminy, podczas której zostaną przedstawione zagadnienia smart city, inteligentnych rozwiązań, efektywnej komunikacji i edukacji w gminach.

Każda sesja będzie zwieńczona panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów, którzy poruszą najważniejsze zagadnienia danej sesji.

Jak co roku pierwszego dnia kongresu wieczorem odbędzie się także uroczysta gala, której kulminacyjnym punktem będzie wręczenie nagród w kilku prośrodowiskowych konkursach: konkursie o Puchar Recyklingu, Promotorze Czystej Energii, Ekoodpowiedzialnych w biznesie. Ponadto w trakcie gali zostanie przyznany tytuł Dyrektora Zakładu Oczyszczania Miasta Roku 2016 oraz Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki (założyciela firmy ABRYS). Wręczenia nagród dokonają znaczący przedstawiciele administracji rządowej m.in. v-ce marszałek województwa mazowieckiego.

Wieczorne wydarzenie będzie prowadził Tomasz Kamel, a uświetni je występ zespołu Various Manx z Katarzyną Stankiewicz.

Podczas kongresu będzie miała miejsce także premiera nowego czasopisma firmy ABRYS, organizatora kongresu. Magazyn „Energia i Recykling” będzie pierwszym w Polsce miesięcznikiem na temat GOZpodarki czyli gospodarki obiegu zamkniętego. Uczestnicy kongresu otrzymają sygnalny numer pisma bezpłatnie. „Energia i Recykling” będzie wydawana w cyklu miesięcznym od stycznia 2018 r.

Kongres ENVICON Environment to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich ekspertów, profesjonalistów, pasjonatów i osób, które interesują się szeroko rozumianą ochroną środowiska. To jedyne tego typu wydarzenie, które gromadzi taką liczbę znakomitych prelegentów z Polski i zagranicy. Tylko w ubiegłym roku w kongresie uczestniczyło łącznie ok. 700 uczestników.


ABRYS Sp. z o.o. - od niemal 30 lat wspiera podmioty sektora publicznego i prywatnego w ochronie środowiska. Czyni to poprzez wydawanie czasopism branżowych, portale informacyjne, organizację kongresów, konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych oraz projekty edukacyjne i konkursy. Najbardziej znane i popularne projekty firmy to: miesięcznik "Przegląd Komunalny", PortalKomunalny.pl, Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment i konkurs o Puchar Recyklingu. Od początku istnienia firma zorganizowała ponad 500 różnego rodzaju wydarzeń, w których wzięło udział ok. 100 000 uczestników.

Miejsce kongresu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 7, pn. godz. 10.00 – 16.10, wt. 10.00 – 14.30.
Miejsce gali: Teatr Wielki w Poznaniu, ul. Fredry, godz. 19.30.

Kongres jest imprezą płatną za wyjątkiem bezpłatnej sesji „GOZ- nie tylko odpady”, w dniu 17.10.2017 r., o godz. 10.00.

Więcej informacji na www.envicon.abrys.pl

• zobacz więcej informacji o Międzynarodowe Targi Poznańskie
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.