Pogoda jutro Pogoda Poznań
106
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Poniedziałek 16 października 2017 g.
Wtorek 17 października 2017 g.
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

W dniach 16 - 17 października br. w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment. To największe i najbardziej rozpoznawalne w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej, wydarzenie dotyczące ochrony środowiska, w którym każdego roku biorą udział znamienici goście. Tegoroczny kongres zaszczycą swą obecnością m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Spraw Zagranicznych i Energii oraz Komisji Europejskiej, jak również reprezentanci biznesu i samorządów.

Kongres jest odpowiedzią na transformację, jaka dokonuje się w takich obszarach ochrony środowiska jak: gospodarka odpadami, wodna, odnawialne źródła energii, ochrona powietrza oraz gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy). W takcie 2 dni około 60 panelistów przedstawi tematy w ramach 7 sesji:
- Inauguracyjnej, w której wystąpią przedstawiciele polskich ministerstw oraz Komisji Europejskiej prezentując kierunki rozwoju poszczególnych gospodarek bezpośrednio związanych z ochroną środowiska,
- Gospodarki odpadami, podczas której zostaną przedstawione główne problemy, ale także rozwiązania dla tego sektora,
- Gospodarki wodnej, podczas której zostaną omówione założenia do zmian prawnych, organizacyjnych i finansowych zbliżającej się reorganizacji sektora wodnego,
- Odnawialnych źródeł energii, podczas której paneliści zaprezentują m.in. zagadnienie miksu energetycznego dla Polski w kontekście polityki klimatycznej UE,
- Współpracy biznesu i administracji w eksporcie zielonych technologii, współorganizowanej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych,
- Gospodarki obiegu zamkniętego, która jest nową koncepcją rozwoju gospodarczego i jednym z unijnych priorytetów
- Innowacyjnej gminy, podczas której zostaną przedstawione zagadnienia smart city, inteligentnych rozwiązań, efektywnej komunikacji i edukacji w gminach.

Każda sesja będzie zwieńczona panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów, którzy poruszą najważniejsze zagadnienia danej sesji.

Jak co roku pierwszego dnia kongresu wieczorem odbędzie się także uroczysta gala, której kulminacyjnym punktem będzie wręczenie nagród w kilku prośrodowiskowych konkursach: konkursie o Puchar Recyklingu, Promotorze Czystej Energii, Ekoodpowiedzialnych w biznesie. Ponadto w trakcie gali zostanie przyznany tytuł Dyrektora Zakładu Oczyszczania Miasta Roku 2016 oraz Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki (założyciela firmy ABRYS). Wręczenia nagród dokonają znaczący przedstawiciele administracji rządowej m.in. v-ce marszałek województwa mazowieckiego.

Wieczorne wydarzenie będzie prowadził Tomasz Kamel, a uświetni je występ zespołu Various Manx z Katarzyną Stankiewicz.

Podczas kongresu będzie miała miejsce także premiera nowego czasopisma firmy ABRYS, organizatora kongresu. Magazyn „Energia i Recykling” będzie pierwszym w Polsce miesięcznikiem na temat GOZpodarki czyli gospodarki obiegu zamkniętego. Uczestnicy kongresu otrzymają sygnalny numer pisma bezpłatnie. „Energia i Recykling” będzie wydawana w cyklu miesięcznym od stycznia 2018 r.

Kongres ENVICON Environment to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich ekspertów, profesjonalistów, pasjonatów i osób, które interesują się szeroko rozumianą ochroną środowiska. To jedyne tego typu wydarzenie, które gromadzi taką liczbę znakomitych prelegentów z Polski i zagranicy. Tylko w ubiegłym roku w kongresie uczestniczyło łącznie ok. 700 uczestników.


ABRYS Sp. z o.o. - od niemal 30 lat wspiera podmioty sektora publicznego i prywatnego w ochronie środowiska. Czyni to poprzez wydawanie czasopism branżowych, portale informacyjne, organizację kongresów, konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych oraz projekty edukacyjne i konkursy. Najbardziej znane i popularne projekty firmy to: miesięcznik "Przegląd Komunalny", PortalKomunalny.pl, Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment i konkurs o Puchar Recyklingu. Od początku istnienia firma zorganizowała ponad 500 różnego rodzaju wydarzeń, w których wzięło udział ok. 100 000 uczestników.

Miejsce kongresu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 7, pn. godz. 10.00 – 16.10, wt. 10.00 – 14.30.
Miejsce gali: Teatr Wielki w Poznaniu, ul. Fredry, godz. 19.30.

Kongres jest imprezą płatną za wyjątkiem bezpłatnej sesji „GOZ- nie tylko odpady”, w dniu 17.10.2017 r., o godz. 10.00.

Więcej informacji na www.envicon.abrys.pl

• zobacz więcej informacji o Międzynarodowe Targi Poznańskie
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.