Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-3
Inspiruje mnie Frida
WYSTAWA
trwa od Środa, 2017.10.04 do Niedziela, 2017.12.31
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

6 nagrodzonych i 6 wyróżnionych prac konkursu „Inspiruje mnie Frida” można podziwiać w Alei Artystów przed wejściem do Posnanii. Ekspozycja prac towarzyszy najbardziej oczekiwanemu wydarzeniu kulturalnemu w mieście – wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst”, którą będzie można oglądać w CK Zamek już od 28 września.
Posnania poszerza swój koncept Art Touch o kolejną wyjątkową wystawę. W Alei Artystów można zobaczyć prace studentów i uczniów szkół artystycznych prezentujące twórcze interpretacje dzieł Fridy. – Prezentując w naszej galerii najlepsze prace konkursowe chcieliśmy pokazać szerszy kontekst wystawy twórczości Fridy Kahlo. Wszystkie dzieła cechuje niezwykle ciekawa interpretacja twórczości meksykańskiej malarki. Cieszę się, że w naszej przestrzeni możemy prezentować prace utalentowanych artystów – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Dzięki współpracy z CK Zamek mogliśmy wykorzystać prace konkursowe i pokazać je mieszkańcom miasta. Te niezwykłe grafiki przeniesiemy też na gadżety, które będzie można zdobyć w Posnanii – dodaje.
Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” w Centrum Kultury ZAMEK to pierwsza w Polsce prezentacja dzieł Fridy i Diega wzbogacona o polski kontekst. Frida, postrzegana w kulturze jako symbol silnych i niezależnych kobiet, to najsłynniejsza meksykańska malarka. W jej twórczości dominuje fascynacja rdzenną meksykańską sztuką ludową, która często postrzegana jest jako surrealizm.
Pierwsza galeria plenerowa w mieście
Galeria Artystów na Alei Komedy to całoroczna, zewnętrzna przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka – światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Kolejną ekspozycją były historyczne zdjęcia poznańskich neonów, której towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu.
Wystawę „Inspiruje mnie Frida” można oglądać do końca roku.

• zobacz więcej informacji o Posnania
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.