Pogoda jutro Pogoda Poznań
2118
Jeroen Hollander
WYSTAWA
trwa od Czwartek, 2017.07.20 do Czwartek, 2017.08.31
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Jeroen Hollander / 1976, Belgia / Tworzy mapy utopijnych miast i połączeń komunikacji miejskiej. Miasta Hollandera nie są konglomeratem ulic i domów, lecz złożoną, organiczną strukturą utworzoną z dziesiątek, setek linii tramwajowych, autobusowych czy linii metra. Prace powstają z fascynacji artysty środkami transportu. Hollander szuka inspiracji we współczesnej miejskiej rzeczywistości.

Przybywając do nowego miasta rozpoczyna szczegółową analizę lokalnych środków transportu, kolekcjonuje rozkłady jazdy i mapy sieci połączeń. Przez wszystkie lata podróży zgromadził ich imponującą liczbę.

W 2010 roku Jeroen Hollander zdobył nagrodę The Young Belgian Painting. Prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych m.in. w art)& (marges museum w Brukseli, Creation Franche w Begles we Francji, Artothèque de Wolubilis w Brukseli i wielu innych.

Wystawa w Galerii TAK jest pokazem prac z projektów Jeroena Hollandera: "Province Regio", "Capitals", Euregio Interregio", "Underground network", "Metropolis". Prace prezentowane dzięki uprzejmości artysty.

Otwarcie wystawy 14 lipca, godz. 19:00. Otwarciu wystawy towarzyszy spotkanie z artystą, spotkanie tłumaczone z języka francuskiego.

Wstęp bezpłatny.

• zobacz więcej informacji o Galeria Tak
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.