Pogoda jutro Pogoda Poznań
106
Lasy Świata - Sumatra 2017
WYSTAWA
trwa od Wtorek, 2017.05.30 do Wtorek, 2017.10.31
Bilety: Wstęp wolny.

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Lasy Świata – Sumatra 2017”.
Wystawę będzie można oglądać od 30 maja do końca października 2017 r. na terenie Kampusu Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71 C, Kolegium Cieszkowskie Stare w godz. 8.00 -20.00.

Wystawa jest pokłosiem wyprawy studentów i pracowników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Sumatrę (Indonezja) w dniach 7.02-3.03.2017 r.
Położona w strefie równikowej Sumatra, to jedna z pięciu wielkich wysp Indonezji. Miejsce pełne kontrastów: z jednej strony dzika przyroda z żyjącymi w dżungli orangutanami i wielkimi kwiatami raflezji, przyjaźni mieszkańcy i niesamowita kuchnia, z drugiej zaś brudne miasta, wyboiste drogi oraz olbrzymie połacie plantacji palmy olejowej. Mieszanka kultur, religii, tradycji i nowoczesności. Wyprawa „Lasy Świata” na tą wyspę była ekscytująca, stanowiła przy tym pasmo kolejnych wyzwań: 3-dniowy pobyt w dżungli, spływ rwącą rzeką, nocne zdobywanie wulkanu, jazda skuterami po indonezyjskich drogach, jedzenie cuchnącego duriana…, które w efekcie okazały się ciekawą przygodą.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail