Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Poznanianka, nominowana do Fryderyka 2018, wystąpi z jazzową orkiestrą składającą się z poznańskich muzyków

sw
poniedziałek, 29.10.2018 r.
godz. 21.04
sw | poniedziałek, 29.10.2018 r., godz. 21.04
Poznanianka, nominowana do Fryderyka 2018, wystąpi z jazzową orkiestrą składającą się z poznańskich muzyków
fot. HubertGrygielewicz.pl

Urodziła się w Berlinie, ale wychowała w Poznaniu i to tu odbędzie się specjalny koncert z 16-osobowym składem Poznań Jazz Philharmonic Orchestra.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Twórczość Rosalie. jest wypadkową jej muzycznych poszukiwań, w zestawieniu z najnowocześniejszymi trendami we współczesnej muzyce r&b, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. Słuchać było to na głośnym debiucie fonograficznym polsko-niemieckiej wokalistki. W album pt. Flashback swój wkład wniosła czołówka polskiej niezależnej sceny beatowej. Mimo alternatywnego charakteru, płyta okazała się dużym sukcesem, a sama Rosalie. dostała „zaproszenie na salony”, czego przejawem była nominacja do nagrody Fryderyka 2018 w kategorii „Talenty”.

Już niebawem, poznańska publiczność będzie miała okazję sprawdzić nowe, jazzowo-symfoniczne aranżacje piosenek jednej z najzdolniejszych piosenkarek młodego pokolenia. A to za sprawą Poznań Jazz Philharmonic Orchestra, czyli projektu zrzeszającego miejscowych muzyków i tworzącego zeń jeden filharmonicznymi organizm. Ich wspólny koncert odbędzie się 15 grudnia w poznańskiej Tamie.

Reklama