Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

W niehandlowe niedziele do poznańskich teatrów wejdziemy za pół ceny

sk
wtorek, 15.05.2018 r.
godz. 09.09
sk | wtorek, 15.05.2018 r., godz. 09.09
W niehandlowe niedziele do poznańskich teatrów wejdziemy za pół ceny
By A.Savin (Wikimedia Commons · WikiPhotoSpace) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30326052

Wkrótce poznaniacy będą mogli skorzystać z miejskiego programu "Niedziela w teatrze".v

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od marca część niedziel jest wyłączona z handlu, a w kolejnych latach zakaz będzie rozszerzany. Na pomysł wykorzystania tego faktu wpadł radny Grzegorz Jura, proponując 50-procentową zniżkę na bilety do miejskich teatrów.

Od czerwca siódmy dzień tygodnia będzie oznaczać tańsze wejściówki w Teatrze Polskim, a od czerwca taką możliwość zaoferują teatry Animacji, Muzyczny i Centrum Sztuki Dziecka.

Listę od 2019 roku uzupełni Teatr Ósmego Dnia.

W promocji kultury ma pomóc również budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu, która powstanie przy ul. Skośnej, tuż obok Akademii Muzycznej. - Budujemy najlepszy Teatr Muzyczny w Polsce. Nie mieścimy się już w obecnym budynku. Teatr odwiedza 150 tysięcy widzów, a chcielibyśmy móc ich gościć jeszcze więcej. Do tego przedsięwzięcia chcemy zaprosić również Ministerstwo Kultury, żeby pomogło nam w finansowaniu tej inwestycji - przekonuje wiceprezydent Jędrzej Solarski.

Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego powstanie Społeczne Miejsce Kultury Olimpia, ponadto władze miasta chcą stworzyć "Próbownię", czyli miejsce prób poznańskich muzyków i zespołów.

Reklama