blog background
 
Jelonek w podróży: Portugalia po studencku
portugalia, erasmus, covilha, studia, uam, zagranica, erasmus+, wymiana, studenci, studencki, wakacje, podróże, podróżowanie, tanie,tanio, wyjazd, erasmusi, universidad da beira interior, portugal, travels, esn, erasmus students network, studia za granicą
metka_epoznan
Na MTP trwa Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń!
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 183

21 prelekcji podróżniczych, warsztaty fotograficzne i językowe, konsultacje z lekarzami medycyny tropikalnej, kurs pisania książki podróżniczej oraz testy sprzętu turystycznego - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Impreza odbywa się po raz szósty i towarzyszy poznańskim targom turystycznym Tour Salon, które trwają właśnie w ten weekend.

Od piątku do niedzieli podróżnicy z całej Polski walczą o „Złoty Ślad” i tytuł najlepszego opowiadacza, który historiami z wyjazdów zaskarbi sobie serca publiczności. Po przejściu pierwszego etapu selekcji, na który wpłynęło ponad 60 zgłoszeń, teraz 21 prelegentów stanie oko w oko z widownią i swoimi wspomnieniami z podróży.

Jako jeden z niewielu tego typu festiwali w Polsce mamy podział na dwie kategorie: Polskę i Świat. Zależy nam na tym, aby promować nasz kraj, pokazać, że podróżowanie po Polsce jest niesamowicie ciekawe, a każdy region skrywa piękne okolice i wyjątkowe smaki, takie, których nie spotkamy nigdzie indziej - mówi Tomasz Labus, organizator i pomysłodawca festiwalu.Podczas imprezy będzie można usłyszeć m.in. o pieszej wyprawie do Nowej Zelandii, rowerowym wyjeździe z psem do Laponii czy podróżach hulajnogą, autostopem i kajakiem. Nie zabraknie też historii o południowoamerykańskich dzikich plemionach, życiu na obczyźnie czy… próbach wejścia na nigdy niezdobyte szczyty Himalajów.

Nie lada atrakcje czekają na publiczność za sprawą gości specjalnych. Jednym z nich będzie Bartosz Stróżyński , który opowie o sztuce podwodnej fotografii w najtrudniej dostępnych miejscach na świecie. Dodatkowo zaprezentuje niezwykłą wystawę swoich prac pt.: „Trzy Sztuki w AntArktyce”.

Warsztaty i konsultacje

Dla tych, którzy oprócz oglądania prezentacji chcą także podszkolić umiejętności, przygotowano specjalne mini kursy językowe, warsztaty fotograficzne czy testy sprzętu i aparatów. Chętni będą mogli także wziąć udział w warsztatach pisania i wydawania własnej książki podróżniczej, czy też skonsultować swoje fotograficzne portfolio.

W hali festiwalu będzie można poradzić się lekarzy medycyny tropikalnej i dowiedzieć się, jakie szczepienia najlepiej wykonać przed egzotycznymi wojażami. W sobotę na festiwalowej scenie także dr n. med. Ewa Duszczyk omówiła największe zagrożenia i profilaktykę związaną z wyjazdami Polaków do Azji.W sobotę i niedzielę uczestników czeka festiwalowe afterparty, poprzedzone... podróżniczymi szybkimi randkami! Poszukiwanie kompana/kompanki na wyjazd lub też na późniejszą imprezę będzie dużo łatwiejsze.

Strefa dla dzieci

Na festiwalu obieżyświatów znajdą się też niespodzianki dla najmłodszych. Animacje dla dzieci zapewni Szalejdoskop, a animatorki zaopiekują się maluchami w czasie, gdy dorośli spokojnie będą mogli wysłuchać podróżniczych historii. Na stoisku wydawnictwa Sorus najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z bajkopisarzem Łukaszem Wierzbickim. W tym samym miejscu rysownik Marcin Leśniak w 10 minut stworzy dla każdego dziecka piękną ilustrację z Olkiem Dobą.
Festiwal Śladami Marzeń jest jedną z największych imprez podróżniczych w Polsce i największym tego typu festiwalem w Wielkopolsce. W ubiegłym roku podczas 3 dni odwiedziło go ponad 5 000 widzów. Festiwalowych prelekcji będzie można wysłuchać w sali G.1. w pawilonie 15 MTP. Wstęp na festiwal jest wolny, jeżeli posiada się bilet wstępu na targi Tour Salon.


Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania i trwa do dziś! Spieszcie się, bo takich inspiracji często zimą się nie spotyka ;)

Za mało powodów, żeby wyjść z domu? Zobaczcie filmik:
https://www.facebook.com/FestiwalPodrozniczySladamiMarzen/videos/925441327625428/?hc_ref=ART6jYFsHkqUnSZNcilxPHZJkm-cT0WUmxeLkAN223-kiw_U12e6GWp51BdPWUPnUWw

Zdjęcia: Jagoda Lasota 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.