blog background
 
Piotr Barełkowski: Nieprzystosowany
barelkowski, tvagro, tvexpo
metka_epoznan
Niemiędzynarodowe Targi Poznańskie :(
ok
21
not ok
67
liczba odsłon: 1196
Bardzo szanuję dorobek wizerunkowy i infastrukturalny MTP. Jednak z roku na rok z zażenowaniem obserwuję stopniowy upadek tej instytucji, tak ważnej dla Poznania. Najbardziej dramatyczny akt upadku odbywa się na naszych oczach po przejęciu firmy przez miasto. Ubywa wystawców a imprezy stają się coraz bardziej lokalne. Ostatni weekend i "targowe święto tatuażu" - w trakcie którego poznaniacy wraz z rodzinami mogli ozdobić swoje ciała uroczymi bohomazami po wsze czasy - jest symbolem problemów MTP. Tu królują wystawcy z Poznania i okolic, lub w najlepszym przypadku firmy polskie, lub krajowe ekspozytury zagranicznych. Ubywa przestrzeni zajmowanej przez wystawców, spada prestiż imprez, coraz mniej jest ekspozycji prawdziwie międzynarodowych. Narzekają taksówkarze, hotelarze, restauratorzy i zwykli mieszkańcy coraz bardziej prowincjonalnego grodu. Kielce to przykład miasta, które awansowało dzięki targom. Tam włodarze postawili na rozwój targów a i menedżer na ich czele - Andrzej Mochoń - jest postacią nietuzinkową. Poznańskie targi, niegdyś potężne, o wspaniałej tradycji pod kuratelą (odliczamy dni do końca tej komedii) obecnego prezydenta pikują w dół z wielką prędkością. Może ktoś powinien sobie wytatuować hasło: ratujmy poznańskie targi. Grafika obrazuje, jak zbliżają się do MTP wyśmiewane przez menedżerów Poznania - Targi Kielce. Będziemy niebawem jak Kielce... Czas na zmiany! Czas na dobre zarządzanie Poznaniem!
 
WASZE KOMENTARZE[1]
~miki: z grafiki widać, że MTP są na czele. W każdym zestawieniu. A targi tatuażu są super. Po takich wpisach widzimy dokąd zaprowadzi nas PiS... Do zacofania i dopiero prawdziwego odpływu wydarzeń targowych i odwiedzających. Ps. proszę nauczyć się czytać zestawienia. Na % ilość wynajmowanej powierzchni, liczba osób ją odwiedzających jest strasznie niska w Kielcach.... Żeby biznesmen nie potrafił czytać cyfr i ich analizować.. żenada
dodano: Wtorek, 2018.03.27 18:00, IP:78.10.249.XXX
ok
22
not ok
11
odpowiedz|usuń
avatarbarelkowski: Drogi Panie MIKI, satysfakcja z tych statystyk niestety Pana obciąża. MTP 54% powierzchni i tylko 38% wystawców a odpowiednio 27,4% i niemal 28% przy starcie z o niebo niższego pułapu. Poza tym to miasto trzy razy mniejsze a zatem wniosek jest OCZYWISTY. Cieszę się że odnajduje Pan przyjemność w tatuowaniu się, ale przyzna Pan, że to niezbyt targowa przyjemność i raczej mało rodzinna :) :) :)
dodano: Wtorek, 2018.03.27 18:05
ok
22
not ok
33
odpowiedz|usuń
~10: ~miki: z grafiki widać, że MTP są na czele. W każdym zestawieniu. A targi tatuażu są super. Po takich wpisach widzimy dokąd zaprowadzi nas PiS... Do zacofani...
Musi byc pis przy władzy . zeby pozostalym otworzyły gały ze nie mozna wybierac tylko z kliki ktora rzadzi miastem od 1989 r
dodano: Wtorek, 2018.03.27 18:07, IP:46.169.137.XXX
ok
4
not ok
4
odpowiedz|usuń
~miki: barelkowski: Drogi Panie MIKI, satysfakcja z tych statystyk niestety Pana obciąża. MTP 54% powierzchni i tylko 38% wystawców a odpowiednio 27,4% i niemal 28% przy ...
Targi są dla osób je odwiedzających :) A ich Poznań ma najwięcej ! Dzięki nim wystawcy mają komu się pokazywać, bo przecież nie konkurencji . A na targach tatuażu było pełno rodzin z dziećmi. Identycznie jak na targach piwnych, samochodowych, konnych, ogrodniczych etc. Targi są właśnie dla rodzin, a nie dla wąskiej grupy bogaczy. Ale widać Panu pasuje taka elitarność, wywyższanie się, władza i pogarda dla innych ludzi. To nie jest poznańskie zachowanie i wyborcy to widzą :) pozdrawiam
dodano: Wtorek, 2018.03.27 19:33, IP:78.10.249.XXX
ok
3
not ok
8
odpowiedz|usuń
avatarbarelkowski: Dla rodzin i rzesz zwiedzających jest chyba bardziej Malta, czy ś.p. Arena a MTP zostały stworzone dla międzynarodowego biznesu i dla bycia "oknem na świat" Polski. Naturalnie miło mi jest, że docenia Pan uroki rekreacji w na terenie tej instytucji, ale to - co oczywiste - dodatek do misji MTP.
dodano: Wtorek, 2018.03.27 19:43
ok
26
not ok
28
odpowiedz|usuń
~Mussolini: Zgadzam się z autorem bloga. Targi podupadają nie od dziś. Także nie od roku czy nawet nie od 5 lat. MTP już niestety lata świetności mają dawno za sobą. Kiedyś, a mianowicie w drugiej połowy lat 90-tych byliśmy corocznymi uczestnikami Polagry. Wystawialiśmy się na Targach jako mała firma, a można by powiedzieć, że wręcz jako firemka. Nie wiem jaka jest obecnie cena za m2 stoiska ale z tego co pamiętam to już pod koniec lat 90-tych za stoisko 2 x 2 m musieliśmy płacić 3 tysiące złotych co już na tamte czasy było ceną kosmiczną. W zasadzie można powiedzieć, że od tamtych lat Targi notują sukcesywny zjazd w dół. Dużo firm przestało przyjeżdżać do Poznania m.in. ze względu na ceny. Co niektórzy organizatorzy mniejszych targów też wynieśli się z Poznania np. do Łodzi bo tam jest po prostu taniej. Nie krytykuję tego żeby tylko krytykować bo powiem szczerze, że szkoda mi takiej tendencji spadkowej. Ale coś musi być przyczyną takiego stanu rzeczy. JEST TO WPIS APOLITYCZNY.
dodano: Wtorek, 2018.03.27 19:49, IP:62.21.105.XXX
ok
28
not ok
4
odpowiedz|usuń
~Autor: ~miki: Targi są dla osób je odwiedzających :) A ich Poznań ma najwięcej ! Dzięki nim wystawcy mają komu się pokazywać, bo przecież nie konkurencji . A na ta...
Targi są generalnie dla kontrahentów.
dodano: Wtorek, 2018.03.27 21:38, IP:37.47.133.XXX
ok
4
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Mussolini: Zgadzam się z autorem bloga. Targi podupadają nie od dziś. Także nie od roku czy nawet nie od 5 lat. MTP już niestety lata świetności mają dawno za so...
W Łodzi jest taniej, ale też wygodniej ze wzgledów przede wszystkim logistycznych.
dodano: Wtorek, 2018.03.27 21:43, IP:37.47.133.XXX
ok
6
not ok
1
odpowiedz|usuń
~Mussolini: ~Autor: W Łodzi jest taniej, ale też wygodniej ze wzgledów przede wszystkim logistycznych....
W Poznaniu już od dawana kombinują co by tu zrobić żeby przyciągnąć klientów ale niestety nie jest to takie proste. Kiedyś w czasach komuny Poznań był miejscem gdzie można było "trochę liznąć" zachodniego świata. To także przyciągało i wystawców i zwiedzających. Poznań wówczas nie miał w Polsce żadnej konkurencji. Po roku 2000 tragi zaczęły powstawać w innych miastach Polski, a także w Niemczech. Czerwcowy Targi biły rekordy popularności, podobnie jak POLAGRA z Wystawą Ogrodniczą. Można powiedzieć, że jakoś to się jeszcze kupy trzymało do roku 2003-2005 ale od tamtego czasu minęło już 13 lat i w zasadzie w Poznaniu niewiele się zmieniło. W dodatku kilka razy popełniono błędne decyzje, jak choćby wyprowadzenie zwierząt do Sielinka. Do tego dochodzą koszmarne ceny często praktycznie za nic. I tak jak napisałeś m.in. w Łodzi jest lepiej jeśli chodzi o logistykę
dodano: Wtorek, 2018.03.27 21:54, IP:77.65.111.XXX
ok
23
not ok
3
odpowiedz|usuń
~Adam: Ostatnia szansa dla Poznania i MTP to coś w stylu Centrum Nauki Kopernik. Takie centrum ma każde szanujące się miasto, ściąga turystów z rodzinami. Pisałem do Prezydenta Grobelnego, nic. Do Jaśkowiaka, nic. Politechnika i UAM, nic. Zajezdnia na Glogowskiej z bimbą i symulatorem jazdy, interaktywność, gdzie to teraz jest? Tylko do kina na kiepskie filmy mam chodzić?
dodano: Wtorek, 2018.03.27 23:19, IP:109.232.27.XXX
ok
8
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Adam: Praga nawet w Dinopark zainwestowała. Berlin ze względu na ceny ziemi wpuścił Legoland pod Alexander Platz. To wszystko ściąga turystów. Liczy się rozrywka. Targi to zbyt branżowa sprawa.
dodano: Wtorek, 2018.03.27 23:22, IP:109.232.27.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Dorota: ~Adam: Praga nawet w Dinopark zainwestowała. Berlin ze względu na ceny ziemi wpuścił Legoland pod Alexander Platz. To wszystko ściąga turystów. Liczy się roz...
Myli Pan imprezy targowe z lunaparkami :) Zapraszam do Berlin Messe.
dodano: Środa, 2018.03.28 00:00, IP:31.0.125.XXX
ok
8
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Mussolini: Dodam jeszcze, że przy okazji jakiś targów w Poznaniu COŚ SIĘ POWINNO DZIAĆ, a nie dzieje się kompletnie nic. Zwykły, szary mieszkaniec Poznania ma tylko same problem (choćby komunikacyjne). Od lat nikt nie dba o to żeby choćby Poznaniaków, którzy tu jeszcze pozostali na te Targi przyciągnąć. SĄ KORKI BO SĄ TARGI, SA TARGI TO NIE DZIWCIE SIĘ, ŻE SĄ KORKI, i za przeproszeniem odpier.... się skoro WAS SZARA POZNAŃSKA MASO TO NIE DOTYCZY. JAK WAM SIĘ NIE PODOBA TO WYPER.... z POZNANIA. Tak mniej więcej wygląda SYMBIOZA mieszkańców POZNANIA z Targami.
dodano: Środa, 2018.03.28 00:16, IP:77.65.111.XXX
ok
17
not ok
0
odpowiedz|usuń
~@barelkowski : Szanowny Panie, targi jakie były 20-30 lat temu, to niestety ale przeżytek. Targi specjalistyczne tak, jednak brak nam ludzi którzy potrafią takie, właściwie zorganizować, ogarnąć. Dlatego mamy pyrkony, jakieś weselno-ślubne czy temu podobne imprezy z wyszynkiem.
dodano: Środa, 2018.03.28 13:01, IP:95.108.52.XXX
ok
4
not ok
4
odpowiedz|usuń
~xxxxx: Cóż za parcie na szkło, lans .... byle jak byle się lansować, liczby nie kłamią targi są w świetnej kondycji ale co tam może ktoś wciągnie na listy, doceni ....
dodano: Środa, 2018.03.28 13:27, IP:83.0.253.XXX
ok
8
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarbarelkowski: Ja? Lans? Listy wyborcze? To jakaś pomyłka. Żal mi zwyczajnie Poznania i proszę bardziej merytorycznie odnieść się do moich zarzutów. Jako częsty gość targów berlińskich i hanowerskich serce mi się kraje, że nie mamy żadnej poważnej międzynarodowej imprezy w naszym mieście, z taką infrastrukturą i z takim potencjałem. Zapewniam, że na żadne stanowisko w MTP nie dybię i proszę mi wierzyć że znam się na tematyce targowej, choćby dlatego że przez 5 lat posiadałem telewizję targową.
dodano: Środa, 2018.03.28 15:35
ok
17
not ok
15
odpowiedz|usuń
avatarPicjusz: ~xxxxx: Cóż za parcie na szkło, lans .... byle jak byle się lansować, liczby nie kłamią targi są w świetnej kondycji ale co tam może ktoś wciągnie na listy, d...
Niestety, ale MTP nie są znaczącym targowiskiem- wystarczy porównać do Berlina, Kolonii, Hanoweru, Amsterdamu, Barcelony, czy nawet Moskwy, choć ta nie jest lubiana ze względu na korupcję. Warto spojrzeć także na Azję- tam się dzieje!
dodano: Piątek, 2018.03.30 20:18
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Orlando Di Lasso: Na Targach to teraz beda Lancuchy Swiatla i Czarne szmaty z wieszkami. Krol Emigrantow, Wielki Emir Poznania, Teczowy Bokser , jurny Macho dał prace Frankowi hłe hłę Sterczewskiemu. Praca Dzej Dzej Plus działa w Poznaniu jak szalona. Ilosc lewactwa i pracy im rozdanej w ramach poparcia Boksera idzie w setki etatow. Teraz skoks na Targi.
dodano: Niedziela, 2018.04.01 23:20, IP:95.108.34.XXX
ok
5
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Piotras: Co prawda to prawda. Za dzieciaka jeździłem na targi i czułem wszechobecny przepych i klasę tego wydarzenia. Od razu było widać że jest to zorganizowane z pietyzmem i rozmachem, zewsząd było pełno wystawców z całego świata. Dziś to tak jak ktoś mówił, lokalne firemki targi ślubne i kiełbasa. Pozdrawiam Pana Piotra