Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-7

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Członek rządu ostro o wolnym 12 listopada: "Nie wziąłem udziału w głosowaniu. Dla mnie to nie była właściwa decyzja"
BS | aktualizacja: Czwartek, 1 2018 roku, godzina 08: 1

Choć ustawa o dodatkowym wolnym w dniu 12 listopada została już przyjęta przez Sejm i podpisana przez prezydenta, to nie widać końca kontrowersji. Teraz na krytykę pozwolił sobie nawet wicepremier Jarosław Gowin.

Członek rządu ostro o wolnym 12 listopada:
Marcin Obara/PAP

Ustawa o wprowadzeniu dodatkowego wolnego w dniu 12 listopada została przyjęta wczoraj przez Sejm. Jeszcze tego samego dnia podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Oznacza to, że mimo licznych kontrowersji, uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców, a także krytycznej opinii wielu Polaków, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

W trakcie wczorajszej debaty w Sejmie krytycznie o projekcie wypowiadali się przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych, ale okazuje się, że krytycy znajdują się również w obozie rządowym - Przez 20 lat byłem przedsiębiorcą i każdego dnia musiałem ciężko pracować, żeby wypłacać wynagrodzenia osobom, za które czułem się odpowiedzialny - powiedział Jarosław Gowin na antenie radiowej Trójki.

Wicepremier stwierdził, że przedsiębiorcy zostali postawieni w sytuacji nie do pozazdroszczenia, a on w ramach solidarności z nimi wstrzymał się od głosowania w tej sprawie.