Pogoda jutro Pogoda Poznań
159

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Wielki sukces fundacji z Poznania. Siepomaga zebrało 200 mln zł
j | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 2

200 milionów złotych zebrała już poznańska fundacja Siepomaga. Od dziewięciu lat w ramach platformy crowdfoundingowej zbiera na leczenie chorych. W sumie zorganizowano siedem tysięcy zbiórek.

Wielki sukces fundacji z Poznania. Siepomaga zebrało 200 mln zł

Część z nich była rekordowa - m.in. w lipcu 2015 r. na konto platformy wpłynęło gigantyczna suma- 8 milionów złotych na leczenie chorego Kajtka, który cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dzięki hojności darczyńców, szpital przy ul. Polnej wzbogacił się o nowoczesną karetkę do przewożenia wcześniaków. Ostatnio zbierano także pieniądze dla chorego Tymka, dla którego jesienią zorganizowano w Poznaniu Snow Picnic. Jakie mamy teraz możliwości wpływania na coś ważnego? To jest właśnie to, że można uratować zdrowie i życie drugiego człowieka, co my możemy lepszego zrobić w swoim życiu – mówi Agnieszka Nowik, Fundacja Siepomaga.

Siepomaga to największa w Polsce platforma crowdfundingowa. Sukces Siepomaga może być właśnie efektem tego, że ludzie nie chcą wspierać instytucji, przedsięwzięć, o których nic nie wiedzą. A Siepomaga to już jest instytucja, organizacja o uznanej renomie – mówi dr Jacek Trębecki, specjalista ds. wizerunku, Uniwersytet Ekonomiczny.