Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-4

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kolejny krok w stronę trasy tramwajowej na Naramowice
KaT | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 1

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wybór firmy, która przeprowadzi badania weryfikujące w terenie.

Kolejny krok w stronę trasy tramwajowej na Naramowice
Jedna z wizualizacji przedstawiających trasę tramwajową na Naramowice | UM

Celem takich badań geodezyjnych jest m.in. zaktualizowanie mapy zasadniczej, a tym samym przygotowanie informacji niezbędnych do zaprojektowania trasy i zaplanowania prac budowlanych. - Chcemy też, by w miejscach, w których mogą się pojawić pewne wątpliwości, teren przebadano georadarem. Pozwoli nam to uniknąć niespodzianek, gdy inwestycja już ruszy - mówi Paweł Śledziejowski, prezes PIM. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą się zgłaszać do PIM do 23 stycznia.

Prace związane z realizacją pierwszego etapu trasy tramwajowej na Naramowice (odcinek od pętli Wilczak do ulicy Błażeja) rozpoczną się w tym roku - teren ma zostać oczyszczony z zieleni i budynków kolidujących z planowaną trasą. - Planujemy też fizyczne rozpoczęcie samej inwestycji właśnie w tym roku - dodaje Śledziejowski.

Nową trasą mamy dojechać na Naramowice w 2022 roku. Budowa ma kosztować blisko 460 milionów, z czego niemal 110 pochodzi z Unii Europejskiej.