Pogoda jutro Pogoda Poznań
159

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Wietnamczyk z podrobioną wizą zatrzymany w Poznaniu
KaT | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 0

Nieprawidłowości w dokumentach mężczyzny odkryto w pociągu relacji Warszawa - Berlin.

Wietnamczyk z podrobioną wizą zatrzymany w Poznaniu
Straż graniczna

Funkcjonariusze straży granicznej z poznańskiej Ławicy prowadzili rutynową kontrolę na dworcu kolejowym Poznań Główny. Skontrolowali m.in. Wietnamczyka, pasażera pociągu Warszawa - Berlin. Szybko okazało się, że w paszporcie mężczyzny znajduje się podrobiona francuska wiza. Dodatkowo w dokumencie znaleziono podrobiony niemiecki stempel kontroli granicznej.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut posłużenia się podrobioną francuską wizą wraz z  podrobionym odciskiem stempla kontroli granicznej. Zatrzymany obywatel Wietnamu przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat oraz karze grzywny w wysokości 900 zł - wyjaśniają strażnicy graniczni.

Mężczyznę ukarano też mandatem w wysokości 300 złotych za nielegalny pobyt w naszym kraju. Wszczęto też postępowanie w sprawie zobowiązania go do powrotu do swojego kraju. Obecnie przebywa w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.