Pogoda jutro Pogoda Poznań
159

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Próbowano ukraść 20 ton… cytryn. Zatrzymano Łotysza
KaT | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 0

O nietypowym zamówieniu zrobionym „na konto” swojej firmy przez nieznaną osobę poinformował policję jej właściciel.

Próbowano ukraść 20 ton… cytryn. Zatrzymano Łotysza
Keith Syvinski / freeimages.com

Na początku stycznia właściciel kaliskiej firmy dowiedział się, że u hiszpańskiego dostawcy „zamówił” 20 ton cytryn o wartości ponad 90 tysięcy złotych. Mężczyzna cytryn nie zamawiał i o sprawie poinformował policję. Co istotne, owoce miały trafić nie do siedziby firmy, a na giełdę owocowo-warzywną w województwie mazowieckim.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Namierzono ciężarówkę, którą transportowano „zamówiony” towar. -  20 ton cytryn miało zostać przeładowane do dwóch innych pojazdów ciężarowych. W ten sposób owoce miały opuścić terytorium Polski - wyjaśnia kaliska policja. Już na giełdzie owocowo-warzywnej zatrzymano 63-letniego obywatela Łotwy. - Mężczyzna kontaktował się telefonicznie z kierowcą ciężarówki wiozącym cytrusy i instruował go, w które miejsce należy dostarczyć „zamówiony” przez firmę towar - dodaje.

63-latkowi postawiono zarzut paserstwa. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Trwa ustalanie, kto posłużył się danymi kaliskiej firmy składając zamówienie.