Pogoda jutro Pogoda Poznań
31

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Naprotechnologia, czyli jak zostać rodzicem, pomimo przeciwności!
REKLAMA | aktualizacja: Czwartek, 0 2017 roku, godzina 12: 1

Niepłodność jest stosunkowo częstym problemem, a WHO uznało ją za chorobę społeczną. Mówimy o niej, gdy pomimo regularnych starań o dziecko przez okres minimum 12 miesięcy, nie dochodzi do poczęcia.

Naprotechnologia, czyli jak zostać rodzicem, pomimo przeciwności!

Oto kilka statystyk:
1. co piąta para w Europie ma problemy z poczęciem dziecka,
2. w Polsce problem dotyczy aż 1,5 miliona par,
3. nawet co 3 para czeka na poczęcie dziecka powyżej 2 lat!

Naprotechnologia to nie tylko kalendarzyk małżeński, czyli obserwacja cyklu miesiączkowego (dni płodnych). Jest kompleksowym podejściem do problemów płodności pary, poprzez interdyscyplinarną diagnostykę i współpracę w wieloma specjalistami różnych dziedzin medycyny. Naprotechnologia daje wielu parom szansę na posiadanie upragnionego dziecka, pomimo wielu przeciwności.

Od czego zacząć? Zadbaj o swoje zdrowie – wylecz zęby, przyjmuj kwas foliowy, dobierz odpowiednią dietę, pamiętaj o odpoczynku i właściwej liczbie godzin snu.

Co dalej? W celu zdiagnozowania przyczyn problemów z poczęciem dziecka, do lekarza powinno się udać oboje małżonków. Wśród badań, które pomogą w postawieniu diagnozy należy wymienić testy hormonalne z krwi, badanie nasienia, badanie drożności jajowodów (HSG), badania genetyczne, USG czy laparoskopię.

W Prywatnej Lecznicy Certus istnieje możliwość kompleksowej diagnostyki niepłodności dzięki dostępowi do:
1. ginekologa,
2. urologa,
3. endokrynologa,
4. hematologa,
5. psychologa,
6. dietetyka,
7. badań diagnostycznych
oraz Naprotechnologa (lek. med. Laury Grześkowiak), która dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do pacjentów analizuje ogół badań i konsultacji, co prowadzi do trafnej diagnozy 
i wprowadzenia przyczynowego leczenia, a tym samym zwiększa szanse na powrót płodności.

Skuteczność takich działań jest stosunkowo wysoka, gdyż aż do 45% par zachodzi w ciążę, a dzięki naszej specjalistce na świecie powitaliśmy już 569 dzieci!

Poniżej przedstawiamy film, który szczegółowo omawia problematykę niepłodności oraz rolę naprotechnologii w jej diagnozowaniu i leczeniu!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum Leczenia Niepłodności. Więcej szczegółów na naszej stronie https://www.certus.med.pl/pl/baza-wiedzy/centrum-leczenia-nieplodnosci/naprotechnologia  lub pod numerem telefonu 61 8 604 200.